Jesteśmy grupą studentów należących do Koła Naukowego Strategii Gospodarczej, studiujących razem na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wspólnie tworzymy magazyn To Zależy, który dotyczy szeroko pojętych zagadnień ekonomicznych.

Naszym celem jest tworzenie magazynu, w którym studenci znajdą praktyczne odzwierciedlenie poznanych teorii na przykładach wydarzeń z kraju i świata. Dajemy także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności redakcyjnych poprzez napisanie własnego artykułu na stronę internetową lub bezpośrednio do magazynu. Główną intencją naszych działań jest aktywizacja społeczności akademickiej.

Każdy numer magazynu składa się z kilkunastu artykułów zawierających analizy, a także opinie na temat ważnych, aktualnych wydarzeń obejmujących kraj jak i zagranicę. Tematyka, jaką podejmują nasi redaktorzy, dotyczy nie tylko zagadnień związanych typowo z ekonomią, takich jak makroekonomia, rynki kapitałowe, ubezpieczenia, ale także prawa, energetyki, czy nowoczesnych technologii.

Nasz magazyn dostępny jest nie tylko w wersji internetowej. Począwszy od numeru ósmego ukazujemy się także w wersji drukowanej, którą można dostać na wybranych wydziałach Uniwersytetu Warszawskiego.

Wbrew pozorom działalność w magazynie to nie tylko umiejętność pisania ciekawych artykułów. Nasz zespół podejmuje razem najważniejsze decyzje, co daje nam niepowtarzalną możliwość rozwoju zdolności pracy w grupie i wzajemnej komunikacji. Ponadto każdy odpowiedzialny jest za poszczególny dział na przykład: korektę, grafikę, tworzenie strony internetowej i portalu społecznościowego, co uczy nas odpowiedzialności jak i zarządzania własnym czasem.

 

 

Grupa projektowa

Iza Wiśniewska: Redaktor naczelna

Wojtek Milewski: Redaktor Prowadzący

Anna Kondzierska: Koordynator ds. Promocji

Sebastian Lewandowski: Zastępca Redaktora Prowadzącego

Izabela Walaszek: Koordynator ds. Relacji Zewnętrznych

Agnieszka Pietrzyk: Koordynator ds. Operacyjnych

Oliwia Komada: Koordynator ds. Relacji Zewnętrznych

Olga Grzęda: Przewodnicząca Działu Graficznego

Magdalena Bednarska: Koordynator Działu Korekty

 

Wsparcie: Agnieszka Żurawska, Przemysław Pryszcz, Jan Jęczmyk, Ewa Dębska, Jakub Pawlik, Kamil Prządka, Katarzyna Rojek.

 

Wydawcą Magazynu jest Koło Naukowe Strategii Gospodarczej Uniwersytetu Warszawskiego.

www.knsg.uw.edu.pl