Największa w Europie międzynarodowa konferencja studencka ANNUAL GENERAL MEETING WARSAW 2016

W dniach 7 – 10 kwietnia 2016 roku Warszawa będzie gospodarzem Annual General Meeting, największej konferencji studenckiej w Europie. Weźmie w niej udział ponad 1200 studentów z 500 uczelni wyższych, reprezentujących 38 krajów europejskich. Głównymi partnerami tegorocznej konferencji są Accenture oraz Google.

 

Wydarzenie organizowane jest co roku przez międzynarodową organizację studencką Erasmus Student Network (ESN). Tegorocznym gospodarzem będą warszawskie sekcje należące do stowarzyszenia ESN International. Głównym tematem konferencji będzie szeroko pojęta mobilność studencka. Warszawa na te 4 dni stanie się miejscem spotkań, rozmów oraz wymiany doświadczeń studentów zaangażowanych w obalanie niepotrzebnych barier i sztywnych schematów społecznych.

Musimy uświadomić młodym ludziom, że ich głos się liczy, bez względu na ich wykształcenie, status ekonomiczny czy pochodzenie etniczne – mówi Safi Sabuni, przewodnicząca ESN International.

 

Program AGM Warsaw 2016 zapewni szeroki wachlarz atrakcji. Pośród nich znajdą się ceremonia otwarcia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, obrady plenarne i wydarzenia kulturalne, takie jak Flag Parade (parada, podczas której ulicami miasta przejdą setki studentów prezentujących swoje barwy narodowe) oraz gala pożegnalna w Pałacu Kultury i Nauki. Nie zabraknie również wydarzeń związanych z promocją szkolnictwa wyższego. Zaplanowany na sobotę Infomarket, czyli targi uczelni zagranicznych, będzie doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą oraz możliwościami studiowania na zagranicznych uczelniach z perspektywy studentów tychże placówek.

W targach wezmą również udział partnerzy korporacyjni konferencji. Podczas całodniowego wydarzenia będzie można odwiedzić stoiska między innymi, takich firm jak Google czy Accenture, które świadczy usługi z zakresu doradztwa
i operacji biznesowych. Studenci uczestniczący w konferencji będą również mieli okazję wziąć udział w szkoleniu przygotowanym przez pracowników drugiej z firm oraz porozmawiać z liderami podczas śniadania w siedzibie firmy.

Google, internetowy gigant, również przygotowała warsztaty, podczas których wprowadzi studentów w świat nowych rozwiązań cyfrowych. Przedstawiciele firmy opowiedzą o innowacjach, jakich dostarczają swoim klientom oraz przedstawią narzędzia pracy, z którymi na co dzień spotykają się użytkownicy.

Ze względu na swoją rangę i prestiż, konferencja od lat cieszy się zainteresowaniem mediów, instytucji publicznych, czy jednostek rządowych, które wraz z szeregiem firm i korporacji przyczyniają się do współtworzenia idei mobilnej Europy. Wsparcia przy organizacji konferencji udziela również szereg uczelni wyższych w Polsce. Ze względu na międzynarodowy charakter, już na ten moment patronat nad konferencją objęło wiele ambasad (m.in. Hiszpanii, Portugalii, Holandii) oraz instytucji (ministerstw, urzędów największych polskich miast).

Aby śledzić wydarzenie na bieżąco, zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpage’a (facebook.com/AGMwarsaw) oraz wyszukiwania poprzez hashtagi #AGMwarsaw oraz #THISisESN.

Warszawa, 31.03.2016

 

Accenture jest wiodącą globalną firmą, która świadczy profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy, Consulting, Digital, Technology i Operations. Korzystając z globalnego doświadczenia i wysoce specjalistycznej wiedzy z ponad 40 branż, Accenture oferuje unikalne rozwiązania, które łączą biznes i technologię. Ponad 373 tys. pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów stać się wysoce efektywnymi przedsiębiorstwami, a także osiągnąć realną wartość dla swoich udziałowców.