Akademia Liderów Rynku Kapitałowego – XII edycja

Fundacja im. Lesława A. Pagi rozpoczyna XII edycję Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Projekt skierowany jest do aktywnych i ambitnych młodych ludzi, będących pasjonatami rynku kapitałowego, finansów oraz ekonomii. Udział w Akademii daje możliwość nauki od najlepszych praktyków rynku i jest przepustką do pracy w wiodących instytucjach.

Celem Akademii Liderów Rynku Kapitałowego jest wsparcie rozwoju młodych liderów i stworzenie trwałej społeczności kształtującej przyszłe elity świata finansów w Polsce. Akademia obejmuje
2 intensywne tygodnie profesjonalnych szkoleń i warsztatów, podczas których 30 młodych ludzi ma szanse rozwijać swoje umiejętności menedżerskie, potencjał liderski, a także wiedzę praktyczną  z obszarów takich, jak m.in. Private Equity, strategii finansowania Start-upów czy wyceny spółek.

Szkolenia odbywają się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych oraz w ośrodku konferencyjnym nad Zalewem Zegrzyńskim. Zwieńczeniem projektu jest dwumiesięczny płatny staż w jednej z firm partnerskich.

Dwutygodniowy program działań będzie także podsumowany uroczyście w czasie wydarzenia, które odbędzie się 7 lipca. Tego dnia uczestnicy ALRK zmierzą się z analizą tematu „Wyzwania i Szanse Liderów Jutra”. Skonfrontują swoje tezy z opiniami partnerów Fundacji – ekspertów w obszarze rynków kapitałowych.

Inspirujące spotkania z legendami polskiej gospodarki, szkolenia prowadzone przez wybitnych ekspertów ze świata finansów oraz staż w jednej z czołowych firm polskiego rynku, to tylko część wyjątkowego doświadczenia, jakim jest udział w ALRK. Program jest inspirującą przygodą, która owocuje nawiązaniem wartościowych kontaktów na płaszczyźnie zawodowej, a także prywatnej.

Stypendyści ALRK dołączają do unikatowej grupy Alumnów Fundacji, co umożliwia zacieśnianie kontaktów oraz stałą wymianę wiedzy i informacji. Sieć Alumnów liczy obecnie ponad 330 członków – dotychczasowych uczestników jedenastu edycji Akademii, którzy pracują w wiodących firmach  na rynkach finansowych w kraju

i za granicą. W ramach działalności ALRK przez cały rok organizowane są „Leadership Evenings”- spotkania z liderami polskiego środowiska biznesowego, reunion ̶ zjazdy absolwentów i wiele innych działań szkoleniowych i networkingowych. 

 

Organizator: Fundacja im. Lesława A. Pagi
Współorganizatorzy: GPW, Fundacja GPW
Partner strategiczny: McKinsey&Company
Partnerzy: Altus, Baker McKenzie, Bastion Group , Beta Securities, CEE Equity Partners,  C’M’S, DM Mercurius, mBank, Mercer,  PKO Bank Polski, PFR, S&P, Societe Generale, THC, ZEB
Partnerzy wspierający: Azimutus, HSBC, Montagu, Partners&Ventures,
Patroni Medialni: Equity Magazine, Magiel, Pap Biznes, Parkiet, Profit Journal, Stockwatch, To zależy

Kontakt: Justyna Markowicz, jmarkowicz@paga.org.pl, Tel.: 22 537 74 86 | 665 550 123